DomůPrémiový účetPodpora

Proč používáte pro ověření identity GoPay?

Je možné, že jste už prošli osobní identifikací v některých z českých kryptoměnových směnáren. Měli byste, ale vědět, že pokud daná společnost není finanční instituce (př. banky, pojišťovny atp.), tedy nevlastní licenci od České národní banky, tak Vás nemá právo identifikovat online (zasláním kopií občanského průkazu atp.).

A to se týká i nás. Bitbeli v současné době není držitelem licence od ČNB a proto abychom Vás identifikovali bychom se museli osobně potkat nebo by Vás musel identifikovat notář, popř. pracovníci CzechPointu, kteří by nám následné Vaše ověření museli zaslat poštou. A proto, že tento proces by trval věčnost používáme Gopay - chceme Vám ušetřit čekání a chození po úřadech a zároveň chceme zůstat v souladu s Českou legislativou.

Jak je ale možné, že některé zahraniční společnosti mohou identifikovat své klienty sami?

Pravděpodobně se ve svém státě řídí trošku jinou legislativou, která jim to umožňuje. A pokud své služby striktně nepřeloží do Českého jazyka a nebudou svojí službu na území ČR propagovat, tak neporušují žádný zákon.

Vytvořte si účet zdarma a začněte nakupovat nebo prodávat kryptoměny také!

Po úspěšné registraci se můžete těšit na výběr z více jak 10 kryptoměn, jejich prodej nebo super rychlý nákup, který Vám zprostředkuje platební brána.

Založit účet