DomůPrémiový účetPodpora

Co je to kryptoměna? Co je to Bitcoin?

Abychom dobře porozuměli tomu, co kryptoměny jsou, rádi bychom Vám nejdříve ujasnili, co tyto dvě slova - “měna” a “krypto” - znamenají.

Měna a peníze

Měna (peníze) nám slouží, jako běžně přijímaný prostředek směny, či placení. Za peníze může být považováno prakticky cokoliv, co přijmete výměnou za něco jiného (Česká koruna, euro, nebo třeba nějaké zboží, které jste právě vyměnili). Důležité je, že věříte, že tento prostředek budete v budoucnu moci vyměnit za něco, co skutečně potřebujete/chcete.

Krypto(-grafie)

Jak již název napovídá “krypto” je zkratka pro kryptografii, což je vlastně šifrování informací.

Kryptografie vznikla za druhé světové války, kdy bylo zapotřebí vytvořit způsob, jak bezpečně komunikovat se spojenci. Moderní kryptografie je směs matematické teorie, počítačové vědy a komunikační vědy. V případě kryptoměn nám tedy tato věda zaručuje, že digitální transakce budou velmi dobře zašifrované a proběhnou bezpečně.

Krypto + měny

Kryptoměny jsou tedy formou digitálních peněz vytvořené tak aby byly bezpečné a v mnoho případech i naprosto anonymní. Za to vděčí právě kryptografii, která šifruje informace do prakticky neprolomitelného kódu za účelem provádění bezpečných transakcí.

Spojením těchto dvou slov, tedy dostáváme určitý digitální prostředek založený na šifrování, který je běžně přijímaný za účelem placení (směny).

Co je to Bitcoin?

Rosťa, zakladatel Bitbeli, dal dohromady kurz o Bitcoinu, který je určen pro úplné začátečníky, ale i pro pokročilejší. Můžete si ho přečíst zde, nebo se podívat na video verzi níže.

Vytvořte si účet zdarma a začněte nakupovat kryptoměny také!

Po úspěšné registraci se můžete těšit na výběr z 5 kryptoměn a super rychlé nákupy, které Vám zprostředkuje platební brána.

Založit účet